بهتر است سوراخ کردن گوش دختر بچه ها برای کودکان در سن 6 یا 7 سالگی انجام شده و از سوراخ کردن لاله گوش نیز خودداری شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از طبنا، - سلامت نیوز: بهتر است سوراخ کردن گوش دختر بچه ها برای کودکان در سن 6 یا 7 سالگی انجام شده و از سوراخ کردن لاله گوش نیز خودداری شود.به گزارش سلامت نیوز به نقل از طبنا، دکتر محمدسعید واثقی درباره سوراخ کردن گوش گفت: سوراخ کردن لاله گوش سن خاصی ندارد و از لحظه تولد ...
منبع خبر: سلامت نیوز
دسته بندی خبر: پزشکی

بهتر است سوراخ کردن گوش دختر بچه ها برای کودکان در سن 6 یا 7 سالگی انجام شده و از سوراخ کردن لاله گوش نیز خودداری شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازسلامت نیوز به نقل از طبنا، - سلامت نیوز: بهتر است سوراخ کردن گوش دختر بچه ها برای کودکان در سن 6 یا 7 سالگی انجام شده و از سوراخ کردن لاله گوش نیز خودداری شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازسلامت نیوز به نقل از طبنا، دکتر محمدسعید واثقی درباره سوراخ کردن گوش گفت: سوراخ کردن لاله گوش سن خاصی ندارد و از لحظه تولد می توان نسبت به این موضوع اقدام کرد.

وی با اشاره به اینکه در برخی مناطق کشور بعد از تولد گوش نوزاد را سورخ می کنند، ادامه داد: قسمت پشتی گوشواره ای که به گوش نوزاد می رود ممکن است باعث آزار نوزاد شود ، لذا بهتر است این کار در سن 6 یا 7 سالگی انجام و برای کودک از گوشواره های ضد حساسیت استفاده شود.

این پزشک عمومی با تاکید بر اینکه در تمام اقدامات پزشکی درصدی خطا وجود دارد، اظهار کرد: از روش های سنتی برای سوراخ کردن گوش نباید استفاده شود، زیرا در این روش گوش به وسیله نخ و سوزن انجام می شود که گاهی منجر به پر شدن سوراخ گوش یا عفونت آن می شود.

وی با بیان اینکه تنها منطقه ممنوعه گوش برای سوراخ کردن لاله گوش و قسمت غضروفی بالای آن است، عنوان کرد: معمولا 20 تا 30 درصد افرادی که اقدام به سوراخ کردن این منطقه می کنند با عفونت مواجه می شوند.

واثقی خاطرنشان کرد: بعد از سوراخ کردن گوش باید به مدت 2 تا 3 هفته گوشواره را با پنبه و الکل تمیز کرده و درگوش بچرخانید تا سوراخ آن بسته نشود همچنین برای ترمیم زخم آن به ویژه برای افراد دیابتی نیز می توان از پماد تتراسایکلین استفاده کرد.

وی افزود: البته سرعت ترمیم بدن در افراد مختلف متفاوت است و افرادی که به صورت مداوم از گوشواره استفاده نمی کنند ممکن است با بسته شدن سوراخ گوش مواجه شوند.

این پزشک عمومی تاکید کرد: افراد برای سوراخ کردن گوش خود حتما به مراکز پزشکی مراجعه کنند و این مراکز نیز برای این کار از دستگاه های تمیز و استرلیزه و گوشواره های پلمپ شده ای استفاده کنند که تاریخ انقضای مصرف آن به پایان نرسیده باشد.


کلید واژه ها: گوشواره - سلامت نیوز - دختر بچه ها - لاله - پزشک - سالگی - سلامت - نوزاد - نیوز - دختر - کودک - کودکان - منطقه - پزشکی - عفونت - گزارش - ترمیم - تولد - درصد - بسته - متفاوت - دختران - حساسیت - تاریخ - مناطق - صورت - دکتر - کشور - لحظه - مصرف