جایگاه های مرزی پرویزخان 434 میلیارد ریال سوخت فروختند

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمانشاه، از فروش 435 میلیارد ریال سوخت در جایگاه های مرزی پرویزخان در سال گذشته خبر داد و گفت: - این میزان فروش معادل حدود 34 میلیون لیتر بوده است. به گزارش ایرنا، روابط عمومی شرکت پخش فرآورده های نفتی کرمانشاه روز سه شنبه به نقل از مرادحاصل مرادی اعلام کرد: براساس ارقام ذکر شده، فروش نفتگاز (گازوییل) در جایگاه های سیار پرویزخان در سال گذشته نسبت به سال 95، از نظر ...
منبع خبر: ایرنا
دسته بندی خبر: اقتصادی

ایرنا - مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمانشاه، از فروش 435 میلیارد ریال سوخت در جایگاه های مرزی پرویزخان در سال گذشته خبر داد و گفت: - این میزان فروش معادل حدود 34 میلیون لیتر بوده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، روابط عمومی شرکت پخش فرآورده های نفتی کرمانشاه روز سه شنبه به نقل از مرادحاصل مرادی اعلام کرد: براساس ارقام ذکر شده، فروش نفتگاز (گازوییل) در جایگاه های سیار پرویزخان در سال گذشته نسبت به سال 95، از نظر ریالی 65 و از نظر حجم 52 درصد افزایش داشته است.

وی همچنین از فروش 215 میلیارد ریال نفتگاز به شیوه باک پر(فول باک) در مرز پرویزخان کرمانشاه در یکسال گذشته اشاره کرد و گفت: فروش سوخت به شیوه باک پر در سال 96 حدود 28 میلیون لیتر بوده است که از نظر ریالی 42 و از نظر حجم 21 درصد نسبت به سال 95 افزایش داشته است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمانشاه، همچنین از ثبت بیش از 88 هزار لیتر بنزین به شیوه باک پر در مرز پرویزخان در سال گذشته خبر داد و افزود: این رقم نسبت به بازه زمانی سال 95؛ حدود 13 درصد رشد داشته است.

مرز پرویزخان در شهرستان قصرشیرین به صورت رسمی در سال 86 تاسیس و راه اندازی شد که هم مرز با اقلیم کردستان عراق و در همسایگی استان سلیمانیه قرار دارد.

هم اکنون عمده کالاهای صادراتی از مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین با مناطق کُردنشین عراق به ویژه شهرهای کلار، سلیمانیه، موصل، خانقین و کرکوک در بخش مرکزی این کشور انجام می شود.

پرویزخان اکنون یکی از مرزهای راهبردی و مهم کشورمان است که 54 درصد صادرات غیرنفتی کشورمان به عراق را به خود اختصاص داده و نقش کلیدی و حیاتی در جذب بازار این کشور همسایه دارد.

مرز پرویزخان که در مسیر راه ابریشم قرار دارد، نزدیکترین راه ارتباطی از طریق عراق و سوریه به طول 900 کیلومتر به کشورهای اروپایی است و در زمان کنونی که کشور عراق در زمینه زیرساخت ها و اقتصاد وضعیت خوبی ندارد بهترین مسیر برای سرمایه گذاری در این کشور و کردستان عراق است.

شهرستان مرزی قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از 27 هزار تن جمعیت، با عراق 186 کیلومتر مرز دارد.

روزانه 800 دستگاه کامیون کالاهای صادراتی به طور میانگین از مرز رسمی پرویزخان به اقلیم کردستان عراق و همچنین 500 دستگاه کامیون کالا از طریق مرز رسمی خسروی به حوزه حکومت مرکزی عراق (بخش مرکزی) صادر می شود.

همچنین روزانه به طور میانگین 500 دستگاه تانکر سوخت رسان عراقی و ایرانی از مبدا اقلیم کردستان عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان به مقصد بنادر جنوبی کشورمان، وارد خاک جمهوری اسلامی ایران می شود.


کلید واژه ها: کردستان عراق - مرز پرویزخان - عراق - کرمانشاه - اقلیم کردستان - کشور - کردستان - میلیارد - فروش - صادرات - درصد - نفتی - مرکزی - کشورهای اروپایی - جمهوری اسلامی - کامیون - افزایش - سرمایه گذاری - روابط عمومی - ایران - منطقه - ایرنا - مدیر - اروپایی - ایرانی - اسلامی - بهترین - سرمایه - اقتصاد - جمهوری


چاپ   ایمیل