روسیه : اروپا در موضوع برجام تسلیم آمریکا نشود

معاون وزیر خارجه روسیه ابراز امیدواری کرد اروپا همچنان به تعهدات خود در قبال برجام پایبند بماند و در راستای حفظ آن بکوشد و تسلیم خواسته های آمریکا نشود. - به گزارش روز سه شنبه ایرنا، سرگیی ریابکوف در دیدار با مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه افزود: سیاست روسیه همچنان حمایت و حفظ برجام است و هیچ تغییری را در قبال آن نمی پذیرد. معاون وزیر خارجه روسیه در ادامه بر تداوم همکاری های دو کشور به ویژه ...
منبع خبر: ایرنا
دسته بندی خبر: بین الملل

ایرنا- معاون وزیر خارجه روسیه ابراز امیدواری کرد اروپا همچنان به تعهدات خود در قبال برجام پایبند بماند و در راستای حفظ آن بکوشد و تسلیم خواسته های آمریکا نشود.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازروز سه شنبه ایرنا، سرگیی ریابکوف در دیدار با مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه افزود: سیاست روسیه همچنان حمایت و حفظ برجام است و هیچ تغییری را در قبال آن نمی پذیرد.

معاون وزیر خارجه روسیه در ادامه بر تداوم همکاری های دو کشور به ویژه در زمینه همکاری های صلح آمیز هسته ای و برقراری صلح و امنیت منطقه ای تاکید کرد.

دو طرف بر حل بحران منطقه و سوریه از طریق گفت وگوهای سیاسی نیز تاکید کردند.

توافق هسته ای موسوم به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) حاصل مذاکراتی دشوار و طولانی میان ایران و کشورهای پنج بعلاوه یک بود که بدون احتساب سوابق ‏بحث کشورهای اروپایی، دست کم از توافق نوامبر 2013 ژنو، به مدت حدود 20 ماه ادامه داشت تا سرانجام در 14 ژوییه ‏‏2015 (23 تیر 94) در وین به سرانجام رسید‎.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا تهدید کرده است اگر اصلاحاتی در برجام صورت نگیرد، آمریکا از آن خارج خواهد شد .

اظهار نظر رییس جمهوری آمریکا هیچ سنخیتی با مفاد این توافق بین المللی ندارد و اروپا، چین و روسیه بارها از واشنگتن خواسته اند به این توافق احترام بگذارد و به تعهدات خود در قبال آن عمل کند.


کلید واژه ها: رییس جمهوری آمریکا - معاون وزیر خارجه - آمریکا - روسیه - رییس جمهوری - توافق - اروپا - وزیر خارجه - جمهوری - هسته ای - سرگیی ریابکوف - جمهوری اسلامی - کشور - خارجه - تسلیم - معاون - منطقه - ایران - بین المللی - هسته - وزیر - واشنگتن - طولانی - نوامبر - اسلامی - برنامه - دیدار - گزارش - حمایت - امنیت


چاپ   ایمیل