شهرهای 100هزار نفر به بالا صاحب بیمارستان می شوند

قائم مقام وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: مکلف به احداث بیمارستان در شهرهای 100هزار نفر به بالا که فاقد این مراکز درمانی اند، هستیم. - به گزارش ایرنا، ایرج حریرچی روز سه شنبه در آیین آغاز ساخت بیمارستان 160تختخوابی خیریه در ناحیه شهری مهرگان محمدیه در شهرستان البرز افزود:تخت های بیمارستانی باید در دسترس مردم قرار بگیرد و در این راستا مکلف هستیم در شهرهای با جمعیت100هزار نفر به بالا در نزدیکی محل زندگی ...
منبع خبر: ایرنا
دسته بندی خبر: پزشکی

قائم مقام وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: مکلف به احداث بیمارستان در شهرهای 100هزار نفر به بالا که فاقد این مراکز درمانی اند، هستیم.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، ایرج حریرچی روز سه شنبه در آیین آغاز ساخت بیمارستان 160تختخوابی خیریه در ناحیه شهری مهرگان محمدیه در شهرستان البرز افزود:تخت های بیمارستانی باید در دسترس مردم قرار بگیرد و در این راستا مکلف هستیم در شهرهای با جمعیت100هزار نفر به بالا در نزدیکی محل زندگی شهروندان اقدام به احداث بیمارستان کنیم.

وی خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی از همه ظرفیت های خود برای رفع نیازهای درمانی مردم استفاده می کند.

این مسئول گفت: با وجود ساخت بیمارستان های جدید طی سال های اخیر کشورمان همچنان با کمبود تختهای بیمارستانی روبرو است.

حریرچی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به ضرورت ایجاد مراکز درمانی در نقاط محروم و پرجمعیت در جهت کاهش هزینه های مردم در بخش درمان،افزود: به دلیل کمبود امکانات در بعضی نقاط گاهی هزینه های حمل ونقل بیماران به بیمارستان از هزینه های بستری آنان پبشی می گیرد.

وی همچنین گفت: بنابر شعار سازمان جهانی بهداشت هیچ کاری در حوزه سلامت نباید انجام شود مگر اینکه نیازمندان از امکانات آن بهره مند شوند.


چاپ   ایمیل