آمریکا و انگلیس، مسکو را به حمله سایبری متهم کردند

نهادهای امنیتی آمریکا و انگلیس روز دوشنبه در اقدامی کم سابقه و با صدور بیانیه مشترک، روسیه را به فعالیت های مخرب سایبری از طریق شبکه ای از رایانه های واسطه متهم کردند. - به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری بلومبرگ، این بیانیه به طور مشترک از سوی وزارت امنیت داخلی و آژانس تحقیقات فدرال آمریکا (اف.بی.آی) و نیز مرکز ملی امنیت سایبری انگلیس منتشر شده است.در این بیانیه مشترک ادعا شده است: بازیگران دولتی روسیه ...
منبع خبر: ایرنا
دسته بندی خبر: بین الملل

ایرنا – نهادهای امنیتی آمریکا و انگلیس روز دوشنبه در اقدامی کم سابقه و با صدور بیانیه مشترک، روسیه را به فعالیت های مخرب سایبری از طریق شبکه ای از رایانه های واسطه متهم کردند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا به نقل از خبرگزاری بلومبرگ، این بیانیه به طور مشترک از سوی وزارت امنیت داخلی و آژانس تحقیقات فدرال آمریکا (اف.

بی.

آی) و نیز مرکز ملی امنیت سایبری انگلیس منتشر شده است.

در این بیانیه مشترک ادعا شده است: بازیگران دولتی روسیه از روترهای هک شده برای تدارک حمله های مرد میانی با هدف فعالیت های جاسوسی و استخراج اطلاعات استفاده کرده و سپس دسترسی خود به شبکه ی قربانی را، احتمالا با هدف زمینه سازی برای عملیات های تهاجمی آینده، حفظ می کنند.

حمله مرد میانی در علم سایبری، نوعی استراق سمع است که در جریان آن، فرد مهاجم روی پیام های رد و بدل شده در یک شبکه خصوصی نظارت کرده و آن ها را مطابق میل خود تغییر می دهد.

بیانیه مشترک نهادهای امنیتی دو کشور در شرایطی منتشر می شود که پیش از این هم دانا وایت سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) مدعی افزایش دوهزار درصدی فعالیت کمپین اطلاع رسانی سایبری مسکو پس از حمله ائتلاف سه کشور غربی به سوریه شده بود.

نهادهای امنیتی آمریکا به صراحت دولت روسیه را به دست داشتن در هک سرورهای حزب دمکرات در جریان رقابت های انتخاباتی و تلاش برای جهت دهی به روند انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 این کشور متهم می کنند.

رابرت مولر رییس پیشین اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف.

بی.

آی) هم اکنون هدایت تحقیقات مرتبط با پرونده روسیه را برعهده دارد؛ پرونده ای که در ماه های گذشته بارها در عرصه سیاسی این کشور جنجال آفرین شده است.


کلید واژه ها: آمریکا - سایبری - امنیت - بیانیه - انتخابات ریاست جمهوری - روسیه - انگلیس - انتخابات - وزارت دفاع آمریکا - حمله - کشور - شبکه - ریاست جمهوری - اطلاع رسانی - حمله سایبری - منتشر - اطلاع - فدرال - ایرنا - وزارت - وزارت دفاع - بازیگران - مسکو - خبرگزاری - دولت - اطلاعات - ائتلاف - افزایش - تهاجمی - قربانی


چاپ   ایمیل