دبیرکل ناتو عملکرد ترکیه در عفرین را رضایت بخش خواند

ینس استولتنبرگ دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) عملکرد ترکیه در جریان عملیات شاخه زیتون در شمال سوریه و عفرین را شفاف و رضایت بخش خواند. - به گزارش روز دوشنبه ایرنا، دبیرکل ناتو پس از دیدار با مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در آنکارا در مصاحبه با خبرنگاران گفت: هیچ کدام از اعضای ناتو به اندازه ترکیه در معرض اقدامات تروریستی قرار نگرفته و حضور ناتو در اینجا برای حمایت از ترکیه است.وی ...
منبع خبر: ایرنا
دسته بندی خبر: بین الملل

ایرنا- ینس استولتنبرگ دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) عملکرد ترکیه در جریان عملیات شاخه زیتون در شمال سوریه و عفرین را شفاف و رضایت بخش خواند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازروز دوشنبه ایرنا، دبیرکل ناتو پس از دیدار با مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در آنکارا در مصاحبه با خبرنگاران گفت: هیچ کدام از اعضای ناتو به اندازه ترکیه در معرض اقدامات تروریستی قرار نگرفته و حضور ناتو در اینجا برای حمایت از ترکیه است.

وی با اشاره به کمک مالی ناتو به تامین زیرساخت های نظامی ترکیه، بیان کرد: ناتو از پایگاه های نظامی ترکیه برای عملیات علیه داعش استفاده کرده است.

وی همچنین اظهار کرد: اطلاعات لازم درباره حمله اخیر آمریکا، فرانسه و انگلستان به سوریه به دیگر متحدان ناتو ارائه شده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، ینس استولتنبرگ دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در جریان سفر به آنکارا با رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه نیز دیدار کرد.

در این دیدار اردوغان و استولتنبرگ پیرامون روابط ترکیه و ناتو و تحولات منطقه ای به ویژه سوریه گفت و گو کردند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری آناتولی، در دیدار اردوغان با استولنبرگ، بر اهمیت همبستگی و عزم کشورهای عضو ناتو در مبارزه با تروریسم تاکید شد.

بنا به اعلام این رسانه، اردوغان و دبیرکل ناتو همچنین در خصوص عملیات مشترک آمریکا، انگلستان و فرانسه در سوریه گفت و گو کردند.

ترکیه که از اعضای قدیمی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به شمار می رود، در یک سال گذشته روابط سردی با ناتو و کشورهای عضو این ائتلاف نظامی داشته است.

ترکیه در حمله اخیر آمریکا و هم پیمانانش به سوریه مشارکت نکرده ولی مقامات این کشور از این اقدام نظامی تجاوزکارانه اعلام حمایت کرده اند.

ترکیه در سال های اخیر پایگاه های نظامی خود را در اختیار اعضای ناتو و کشورهای ائتلاف ضد داعش قرار داده و بارها از پایگاه های نظامی ترکیه، مواضعی در خاک سوریه بمباران شده است.


کلید واژه ها: ترکیه - ناتو - نظامی - سوریه - اردوغان - دیدار - وزیر امور خارجه ترکیه - آمریکا - شمال - انگلستان - مالی - کشور - گزارش - وزیر امور خارجه - رجب طیب اردوغان - ائتلاف ضد داعش - ائتلاف - فرانسه - رییس جمهوری - روابط - حمایت - خبرنگاران - حمله - خبرگزاری - داعش - اطلاعات - بمباران - تروریسم - همبستگی - ضد داعش


چاپ   ایمیل