حسینی: فدراسیون کارگری باید نهادی مستقل شود

رییس اسبق فدراسیون ورزش کارگری با تاکید بر حل مشکلات ساختاری این فدراسیون، خواستار آن شد تا این مجموعه به صورت نهادی مستقل دیده شود. - به گزارش خبرنگار ایرنا، سیدامیر حسینی این سخنان را روز دوشنبه در مراسم تودیع خود و معارفه جواد رمضی به عنوان سرپرست جدید فدراسیون ورزش کارگری عنوان کرد.حسینی با تقدیر از همکاری و مساعدت وزارت ورزش و جوانان و همچنین وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: در مدت حضور 2 ساله ام ...
منبع خبر: ایرنا
دسته بندی خبر: ورزشی

ایرنا - رییس اسبق فدراسیون ورزش کارگری با تاکید بر حل مشکلات ساختاری این فدراسیون، خواستار آن شد تا این مجموعه به صورت نهادی مستقل دیده شود.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایرنا، سیدامیر حسینی این سخنان را روز دوشنبه در مراسم تودیع خود و معارفه جواد رمضی به عنوان سرپرست جدید فدراسیون ورزش کارگری عنوان کرد.

حسینی با تقدیر از همکاری و مساعدت وزارت ورزش و جوانان و همچنین وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: در مدت حضور 2 ساله ام در این فدراسیون، سند راهبردی ورزش کارگری تدوین شد.

وی با اشاره به حضور 5 هزار کارگر در ورزش قهرمانی و 300 کارگر در میادین بین المللی و کسب 170 مدال جهانی، افزود: نخستین میزبانی مسابقات بین المللی نیز با 5 ساعت پخش زنده تلویزیونی از موفقیت های فدراسیون چابک و کارآمد کارگری بود.

در ادامه، ابراهیم صادقی فر معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون با بیان اینکه فدراسیون کارگری با کمترین هزینه به موفقیت رسیده است، توضیح داد: این فدراسیون با استفاده از تجربه های امیر حسینی جایگاه خوبی در حوزه بین الملل پیدا کرده است و ما توان میزبانی رقابت های بین المللی را پیدا کرده ایم.

وی با اعلام اینکه در چهار سال گذشته درصدد کاستن محدودیت ها و جبران کبمودهای مالی بوده ایم، افزود: این فدراسیون با وجود کاهش در هزینه ها، در ورزش زنان نیز به جایگاه خوبی دست یافته است.

صادقی با بیان اینکه از همکاری رییس سابق این فدراسیون استقبال می کنیم، گفت: وزارت تعاون به کارنامه درخشان سال 96 فدراسیون کارگری افتخار می کند.

با وجود تمام سختی ها، فدراسیون کارگری مسیر موفقیت را به راحتی و با کمترین هزینه طی کرد و در راه رسیدن به بهره وری در جامعه کارگری، موفق بوده است.

وی ادامه داد: در هفته کارگر نیز زنگ ورزش کارگران را در کارخانه ها به صدا در می آوریم تا با گسترش ورزش کارگران، بهره وری را در کارخانه ها محقق کنیم.

صادقی با اشاره به حضور کارگران ایران در مسابقات جهانی، افزود: کسب این همه مدال و ایجاد شور و نشاط در محیط کارگری از دیگر مزایای گسترش ورزش کارگری است.

جواد رمضی سرپرست جدید این فدراسیون نیز در مراسم معارفه خود با تقدیر از زحمات سیدامیر حسینی، اظهار داشت: کارهای بزرگی با سختی های موجود انجام شد و قول می دهم مسیر موفقیت فدراسیون را ادامه دهم.

در پایان، عباسعلی اکبری مدیرکل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با تقدیر از زحمات سیدامیرحسینی، گفت: او افراد پیشکسوت و باتجربه ای را در فدراسیون به کار گرفت و ورزش را به داخل شهرک های صنعتی برد تا موجبات نشاط و شادابی کارگران فراهم شود.

اکبری افزود: فدراسیون های کارگری، دانش آموزی و دانشجویی از شرایط خاصی برخوردار هستند و وزارت ورزش تنها نقش حامی و ناظر بر روند فعالیت های آنان را دارد تا در انجام امور موفق باشند.

وی با اشاره به انتصاب جواد رمضی به عنوان سرپرست فدراسیون کارگری، گفت: او از بدنه وزارت کار است و شناخت خوبی از شرایط دارد.

توقع داریم که با کمک به رمضی، مسیر موفقیت این فدراسیون تثبت شود و ما از فدراسیون کارگری برای برگزاری رقابت های بین المللی حمایت خواهیم کرد.

فدراسیون ورزش کارگری در آبان ماه 1391 تاسیس و در لیست فدراسیون های آماتوری ورزش جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و در مهر ماه همان سال به عضویت موقت کنفدراسیون بین المللی ورزش کارگری در آمد.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دارای 288 فضا و 157 مجموعه ورزشی در سراسر کشور است، جامعه هدف این وزارتخانه با احتساب خانوارهای تحت پوشش قریب 50 میلیون نفر است.

فدراسیون آماتوری ورزش کارگری سال 91 تاسیس شد.

ورود قوه مقننه و تصویب قوانین در راستای استقلال فدراسیون های ورزشی در برگزاری انتخابات هیات رییسه و شرایط خاص نامزدها، چالش هایی را در پی داشت که در نهایت با استفعای سید امیر حسینی حرف و حدیث های این فدراسیون آماتوری ورزش کارگری نیز پایان یافت.

وزیر ورزش و جوانان روز چهارشنبه هفته گذشته در حکمی جواد رمضی را به سرپرستی فدراسیون ورزش کارگری منصوب کرد.

وی سال 1382 به عنوان کارشناس ورزشی به استخدام وزارت تعاون، رفاه و امور اجتماعی در آمد و پیش از این سرپرست اداره کل امور ورزش معاونت اجتماعی این وزارتخانه بود.


کلید واژه ها: فدراسیون - کارگر - ورزش - وزارت ورزش و جوانان - حسینی - بین المللی - کارگران - ورزش و جوانان - موفقیت - کمترین هزینه - وزارت تعاون - وزارت - موفق - وزارت ورزش - بهره وری - هزینه - تعاون - صادقی - اجتماعی - مسابقات - کارخانه - جوانان - معارفه - مراسم معارفه - مراسم تودیع - مراسم - ایرنا - جدید - پخش زنده - کارنامه


چاپ   ایمیل