اجرای طرح سکونتی چندمنظوره در بافت ناکارآمد تبریز

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب گفت: طرح چندمنظوره سکونتی در زمینی به وسعت 54 هزار مترمربع در مجموعه ای همجوار با بافت ناکارآمد تبریز اجرا می شود. - به گزارش ایرنا، فرهاد یاسمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه این طرح در حوزه بازآفرینی شهری تبریز اجرا می شود، افزود: این زمین در شمال غرب تبریز و در محدوده بلوار شهیدان ذاکر و خیابان علامه جعفری واقع و از محل منابع داخلی شرکت تملک شده ...
منبع خبر: ایرنا
دسته بندی خبر: اقتصادی

ایرنا - مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب گفت: طرح چندمنظوره سکونتی در زمینی به وسعت 54 هزار مترمربع در مجموعه ای همجوار با بافت ناکارآمد تبریز اجرا می شود.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، فرهاد یاسمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه این طرح در حوزه بازآفرینی شهری تبریز اجرا می شود، افزود: این زمین در شمال غرب تبریز و در محدوده بلوار شهیدان ذاکر و خیابان علامه جعفری واقع و از محل منابع داخلی شرکت تملک شده و در اجرای این طرح چندمنظوره سابقه تاریخی و مسایل زیست محیطی محل مدنظر قرار می گیرد.

یاسمی با بیان اینکه برای اجرای این طرح، مسابقه ملی معماری طراحی الگوی سکونتی در حال برگزاری است، یادآوری کرد: واحدهای این طرح متناسب با نیازهای متقاضی و با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت بانکی، لیزینگ ملک و تقسیط پرداخت ها برای اقشار متوسط درآمد ساخته می شود.

دبیر مسابقه معماری طراحی الگوی سکونتی طرح چندمنظوره تبریز نیز گفت: این مسابقه براساس قانون و آیین نامه های مربوطه زیر نظر داوران سرشناس و شورای نظارت وزارت راه و شهرسازی اجرا می شود.

حمیدرضا سپهری افزود: افزایش کیفیت زندگی، آفرینش حس تعلق مکان و پاسخ به نیازهای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و تاریخی در زمان حال و آینده در بستر خلاقیت های معمارانه و توجه به زیست بوم و علوم پیشرو در صنعت ساختمان با بازدهی اقتصادی برای سرمایه گذار باید از جمله ویژگی های طرح پیشنهادی باشد.

وی اظهار کرد: مسابقه در 2 مرحله برگزار می شود و در مرحله اول کمک هزینه ای در حدود 150 میلیون ریال در 2 مرحله به شرکت کنندگان پرداخت می شود.

دبیر مسابقه یادآوری کرد: در مرحله دوم از میان طرح ها، سه طرح برگزیده می شود و پس از آن طرح ها اولویت بندی شده و به طراحان اول تا سوم به ترتیب جوایزی به مبلغ 450، 300 و 200 میلیون ریال پرداخت می شود.

سپهری با بیان اینکه 20 نفر در این مسابقه شرکت کرده بودند، ادامه داد: از این تعداد پنج نفر به دلایل مختلف از شرکت در این مسابقه انصراف دادند.

وی گفت: شرکت کنندگان باید مدارک و مستندات طرح های خود را براساس آیین نامه مسابقه تا دهم اردیبهشت به دبیرخانه این مسابقه واقع در تهران تحویل دهند.

شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان را تحت پوشش دارد و فعالیت خود را در بخش ساخت و ساز از سال 1369 آغاز کرده است.


کلید واژه ها: مسابقه - سرمایه گذار - تبریز - سرمایه گذاری - آذربایجان - سرمایه - وزارت راه و شهرسازی - اقتصادی - شمال - معماری - برگزار - تاریخی - علامه جعفری - ایرنا - طراحی - ساخت و ساز - خبرنگاران - وزارت راه - آیین - مسکن - نامه - مدیرعامل - بافت - زیست - زمین - شهرسازی - ساختمان - تسهیلات - طراحان - خلاقیت


چاپ   ایمیل