گلستانی ها 254هزار تن ماهی صید کردند

معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات گلستان گفت: فصل صید ماهیان استخوانی در آبهای استان با برداشت افزون بر 254 هزار تن انواع ماهی به پایان رسید. - به گزارش روز دوشنبه ایرنا از شیلات گلستان، محسن یحیایی اظهار کرد: در فصل صید جاری که از 20 مهر 96 آغاز و 25 فروردین امسال به پایان رسید، صیادان استان انواع گونه های ماهیان استخوانی از جمله سفید، کفال و کپور صید کردند. به گفته وی؛ در فصل صید امسال یکهزار و 420 ماهیگیر ...
منبع خبر: ایرنا
دسته بندی خبر: اقتصادی

ایرنا – معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات گلستان گفت: فصل صید ماهیان استخوانی در آبهای استان با برداشت افزون بر 254 هزار تن انواع ماهی به پایان رسید.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازروز دوشنبه ایرنا از شیلات گلستان، محسن یحیایی اظهار کرد: در فصل صید جاری که از 20 مهر 96 آغاز و 25 فروردین امسال به پایان رسید، صیادان استان انواع گونه های ماهیان استخوانی از جمله سفید، کفال و کپور صید کردند.

به گفته وی؛ در فصل صید امسال یکهزار و 420 ماهیگیر در قالب 21 تعاونی پره اقدام به صید ماهیان استخوانی از آبهای دریای خزر کردند.

وی بیان کرد: در این فصل 25 هزار و 862 تن ماهی سفید، 215 هزار و 354 تن ماهی کفال ، 4هزار و 342 تن ماهی کپور و 10 تن دیگر ماهیان استخوانی به دام ماهیگیران گلستانی افتادند.

معاون شیلات گلستان افزود: امسال میزان صید ماهی کپور به عنوان یکی از گونه های بومی در مقایسه با سال قبل رشد 28درصدی داشت.

به گفته یحیایی؛ صید امسال گلستان توسط یکهزار و 556 پره صیادی انجام شد.

ماهیگیری در سواحل خزر به روش پره انجام می شود به این صورت که تورهایی با ارتفاع هفت تا 10 متر و به طول یکهزار و 200 متر به کمک یک قایق به صورت نیم دایره در فاصله مشخصی از ساحل دریا ( 14 متری عمق دریا ) گسترده و پس از انباشته شدن از ماهیان استخوانی شامل گونه های کفال، سفید و کپور به وسیله تراکتور به ساحل کشیده می‎شود.

سر صیاد، فوکا پوش ( صیادان باچکمه های بلند)، تور ریز، چینت چی (مرمت کار تور)، قایقران و راننده تراکتور از نیروهای اصلی در انجام صید پره هستند.


کلید واژه ها: ماهی - گلستان - تن ماهی - شیلات - تراکتور - سفید - دریا - انواع - استان - معاون - ایرنا - ساحل دریا - دریای خزر - قایق - صورت - ساحل - راننده - دوشنبه - تعاونی - برداشت - بنادر - گزارش - اداره - سواحل - میزان - محسن


چاپ   ایمیل