30 درصد جمعیت استان قزوین را روستاییان تشکیل داده اند

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قزوین گفت: براساس سرشماری سال 95 بالغ بر 30 درصد جمعیت این استان را روستاییان تشکیل داده و 48 درصد واحدهای مسکونی آنها نیز از سال 84 مقام سازی شده است. - به گزارش ایرنا، محمد همتیان روز سه شنبه به مناسبت دهه سالگرد تاسیس بنیاد مسکن در جمع خبرنگاران افزود: بر این اساس، استان قزوین دارای 827 روستای دارای سکنه، 102 هزار خانوار و 93 هزار و 249 واحد مسکن روستایی بوده که 44 هزار و 674 واحد آن، ...
منبع خبر: ایرنا
دسته بندی خبر: اقتصادی

ایرنا-مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قزوین گفت: براساس سرشماری سال 95 بالغ بر 30 درصد جمعیت این استان را روستاییان تشکیل داده و 48 درصد واحدهای مسکونی آنها نیز از سال 84 مقام سازی شده است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، محمد همتیان روز سه شنبه به مناسبت دهه سالگرد تاسیس بنیاد مسکن در جمع خبرنگاران افزود: بر این اساس، استان قزوین دارای 827 روستای دارای سکنه، 102 هزار خانوار و 93 هزار و 249 واحد مسکن روستایی بوده که 44 هزار و 674 واحد آن، یعنی معادل 48 درصد مقاوم سازی شده است.

به گفته وی، در شهرهای زیر 25 هزار جمعیت این استان نیز 9 هزار و 773 واحد مسکونی از سوی بنیاد مسکن مورد مقاوم سازی، بهسازی و مرمت قرار گرفته است.

وی، صدور اسناد مالکیت واحدهای مسکونی روستایی و نیز شهرهای زیر 25 هزار جمعیت را یکی از وظایف مهم بنیاد مسکن دانست و گفت: طی سال گذشته 2 هزار و 100 جلد سند روستایی با همکاری اداره کل ثبت و اسناد و املاک استان صادر و در مجموع نیز تاکنون 46 هزار فقره سند روستایی و 15 هزار جلد سند شهری صادر و به متقاضیان واگذار شده است.

همتیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در حوزه مسکن این نهاد، افزود: بنا داریم تا در اردیبهشت ماه سال جاری عملیات احداث 225 واحد مسکن ارزان قیمت برای اقشار متوسط و کم درآمد را با 450 میلیارد ریال اعتبار از محل تسهیلات بانکی، آورده متقاضیان و حساب 100 امام (ره) در اقبالیه و قزوین آغاز کنیم.

به گفته وی، 100 واحد از مسکن ارزان قیمت یاد شده در شهر اقبالیه و با همکاری اداره اوقاف و شهرداری این شهر در 70 قطعه زمین 200 متری احداث خواهد شد.

همتیان، قزوین را جزو 10 استان برتر در حوزه مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی و شهری دانست و گفت: خوشبختانه در اواخر سال گذشته دولت سقف تسهیلات این بخش را به 250 میلیون ریال و به صورت سفته زنجیره ای افزایش داد که سهم استان از این تعداد پنج هزار واحد مسکونی است که در صورت ابلاغ عملیات ساخت سه هزار واحد را آغاز خواهیم کرد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین اضافه کرد: در حوزه اجرای آسفالت معابر روستایی نیز امسال 700 هزار متر مربع با 260 میلیارد ریال اعتبار در 179 روستا را در برنامه های خود قرار داده ایم.

وی در ادامه به زلزله سال گذشته استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: قزوین به عنوان یکی از استان های معین در امر ساخت و ساز این استان تعیین و عملیات آواربرداری و احداث سه هزار واحد در شهرستان گیلانغرب آغاز شد.

همتیان افزود: در فاز نخست مقاوم سازی یک هزار و 800 واحد این شهرستان را به مراحل پایانی رسانده و تا پایان سال نیز ساخت یک هزار و 200 واحد باقیمانده را به پایان خواهیم رساند.

استان قزوین با 15 هزار و 567 کیلومتر مربع وسعت دارای 25 شهر، 6 شهرستان، 19 بخش و 827 روستای دارای سکنه است.


کلید واژه ها: روستایی - استان - روستای - روستا - بنیاد مسکن - مسکن - قزوین - انقلاب اسلامی - بنیاد - جمعیت - روستاییان - درصد - میلیارد - تسهیلات - استان کرمانشاه - صورت - اسلامی - اسناد - اداره - خبرنگاران - ساخت و ساز - کرمانشاه - قیمت - شهرداری - سرشماری - آسفالت - برنامه - افزایش - سالگرد - اوقاف


چاپ   ایمیل